indra
18 بهمن 1401 - 14:15

ظرفیت‌های درمانی استان کردستان باید توسعه یابد

استاندار کردستان توسعه ظرفیت‌های درمانی استان را ضروری دانست و گفت: از وزیر بهداشت انتظار می‌رود نگاه ویژه‌ای به این حوطه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، اسماعیل زارعی‌کوشا ظهر امروز در مراسم افتتاحیه 27پروژه حوزه بهداشت و درمان و شورای اداری استان کردستان اظهار داشت: علی‌رغم اینکه خدمات زیادی در کردستان انجام شده اما این استان دچار محرومیت مزمنی بوده که به دوران رژیم ستمشاهی بر می‌گردد.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کردستان در شاخص‌های مختلف در کشور حرف برای گفتن دارد، گفت: در پایان دولت دوازدهم بدهی‌های چندصد میلیاردی و بدهی معوقه همکاران گریبان‌گیر این دانشگاه شده بود که خوشبختانه با نگاه مثبت وزیر بهداشت این مشکل برطرف شد.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه در ایام دهه مبارک فجر امسال یک هزار و 687 میلیارد تومان پروژه کلنگ زنی و افتتاح شد، تصریح کرد: بخشی از پروژه‌ها همین 27پروژه امروز حوزه بهداشت و درمان بوده که باعث خدمات‌رسانی بهتر به مردم می‌شود.

وی توسعه ظرفیت‌های درمانی استان کردستان با توجه به هم‌مرز بودن با عراق را ضروری دانست و بیان کرد: در حوزه‌های آموزشی و پزشکی اتفاقات خوبی صورت گرفته اما باید بیشتر شود.

زارعی‌کوشا ابراز داشت: دولت نگاه ویژه‌ای به رشد و توسعه کردستان داشته، لذا انتظار می‌رود همه مدیران از این ظرفیت بهره بگیرند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود دستور و عفو اخیر رهبری را بی‌سابقه با دوران گذشته دانست و افزود: این فرمان نشان از ساخت مستحکم درونی نظام است.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در چند ماه گدشته فتنه پیچیده و هجمه‌های زیای از سوی کشورهای غربی علیه نظام وارد شد که با تدابیر و حکیمانه رهبری کشور از همه توطئه‌ها و طوفان نجات پیدا کرد.

وی بیان کرد: دشمنان علی‌رغم آموزش ترور، ساخت بمب‌ و شعارهای ساختارشکنانه در رسانه‌های معاند؛ اما نظام با خویشتن‌داری فتنه اغتشاشات امسال را مدیریت کرد و اگر می‌خواست با مردم برخورد قهری می‌کرد، یک هفته هم طول نمی‌کشید.

استاندار کردستان با بیان اینکه اعتراض حق آحاد مردم بوده اما اینکه برخی از وابستگان به ضدانقلاب بخواهند به این بهانه امنیت کشور و مردم را از بین ببرند، خط قرمز ماست، یادآور شد: در اتفاقات امسال نیروهای تامین کننده امنیت در کردستان با دست خالی در میدان حضور و 6شهید سرافراز را تقدیم انقلاب کردیم، و این در حالی‌ست که برخورد کشورهای دیگر با مردم قابل قبول نیست به طوری‌که در یک مورد 40هزار نفر کشته، زخمی و بازداشت شده‌اند.

وی انقلاب اسلامی را مردمی‌ترین انقلاب‌ها خواند و عنوان کرد: اگرچه دشمن از خروجی اتفاقات امسال و عدم همراهی مردم، پاسخ خود را گرفت اما می‌طلبد که همه مسئولان استانی و فرمانداران شهرستان‌ها همه مردم را به راهپیمایی 22بهمن امسال دعوت کرده تا همانند همیشه نقشه دشمن را نقش بر آب کنیم.

به گفته زارعی‌کوشا، افتخار این دولت این است که همه دولتمردان خود را سرباز ولایت دانسته و خوشبختانه خبری از مدیریت‌های دوگانه و نگاه به غرب نیست.

ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری نیز در این مراسم به اهمیت حوزه بهداشت و درمان و زحمات دست‌اندرکاران و نیروهای این حوزه در ایام کرونایی اشاره کرد و اظهار داشت: پزشکان و پرستاران چراغ روشن و امید جامعه بشریت هستند. این عزیزان برای فروکشی کرونا از جان خود مایه گذاشته و در این راه شهدای زیای تقدیم کردند.

وی با بیان اینکه اسلام؛ دین اخلاق، عطوفت و مهربانی و مبرا از هر گونه خشونت بوده و ارزش زیادی برای انسانیت قائل است، گفت: دستاوردهای انقلاب در کردستان زیاد و امیدبخش بوده است.

مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری عفو اخیر رهبری اقتدار و رافت نظام را به دنیا به ویژه دشمنان نشان داد و تصریح کرد: بای  هر چقدر نظام مقتدرتر می‌شود‌، مهربان‌تر نیز شود که خوشبختانه جمهوری اسلامی همواره این‌گونه بوده است.

در پایان این مراسم 27پروژه حوزه بهداشت و درمان به صورت نمادین افتتاح شد.

انتهای پیام/481/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1024879