indra
21 بهمن 1401 - 20:50

پایتخت مقاومت اسلامی آماده خلق حماسه

کرمان - مردم استان کرمان به عنوان پایتخت مقاومت بار دیگر برای خلق حماسه و تجدید پیمان با آرمان های انقلاب اسلامی آماده می شود.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: مردم کرمان که در سالگرد شهادت شهید سلیمانی حماسه‌ای بی نظیر خلق کردند در آستانه راهپیمایی ۲۲ بهمن و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خود را برای خلق حماسه‌ای دیگر آماده می‌کنند.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در کرمان ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه از چهار راه طالقانی به سمت میدان عاشورا برگزار خواهد شد و سخنران این مراسم محمد رضا باهنر خواهد بود.

دعوت کرمانی‌ها برای حضور خانوادگی در راهپیمایی

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به برگزار شدن ۱۰ هزار برنامه در مناطق مختلف استان کرمان طی دهه فجر اظهارداشت: در روز ۲۲ بهمن نیز از مردم دعوت می‌کنیم با حضور خانوادگی در راهپیمایی در ویژه برنامه‌های فرهنگی این روز شرکت کنند.

حسین انجم شعاع به خبرنگار مهر گفت: ۲۴ کمیته ذیل ستاد برگزاری دهه فجر در کرمان تشکیل شد و طرح‌های مختلفی در راستای محرومیت زدایی و توسعه استان کرمان افتتاح و کلنگ زنی شد و در نهایت فردا در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه مردم شهید پرور کرمان با حضور پر شور در راهپیمایی مشت محکمی بر دهان استکبار و دشمنان ایران می‌زنند.

وی پیام راهپیمایی را وحدت و یکپارچگی و هوشیاری مردم در مقابل دسیسه‌های دشمن دانست و افزود: حضور مردم در مراسم‌های مختلف همیشه ترس را در دل دشمن انداخته است و فردا بار دیگر نشان می‌دهیم انقلاب مردمی ایران همیشه پویا و مردمی است.

وی با اشاره به وصیت نامه شهید سلیمانی گفت: این شهید مردم را همراه به حضور در صحنه‌های مختلف و حمایت از انقلاب فرا می‌خواند و فردا بار دیگر مردم دیار شهید سلیمانی ثابت می‌کنند همیشه پشتیبان انقلاب خواهند بود.

اعلام محدودیت‌های ترافیکی در کرمان

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر از اجرای طرح‌های محدودیت‌های ترافیکی در کرمان در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن خبر داد.

سرهنگ اسماعیل خوشوقت در این زمینه بیان کرد: در خیابان امام خمینی از میدان شهدای انتظامی به سمت شرق، سه‌راه مطهری شرقی به سمت شمال و سه‌راه بلوار پیروزی به سمت غرب، مسیر سه‌راه عدالت به سمت خیابان توحید، میدان توحید به سمت غرب، مسیر تقاطع شهید قرنی_معلم به سمت خیابان توحید و مسیر خیابان گلبازخان به سمت تقاطع معلم مسدود است.

سرهنگ خوشوقت ادامه داد: در تقاطع قدس-شهید بهشتی از سه‌راه خیابان شهید عباسپور به سمت شرق، سه‌راه گنجعلی‌خان به سمت غرب، خیابان و تقاطع فلسطین مسیر از سمت خیابان ابن‌سینای شرقی به سمت شرق و خیابان سادات خوشرو به سمت غرب، محدودیت ترافیکی اعمال خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت: میدان بسیج از سمت سه‌راه بلوار پلیس در شرق و سه‌راه شهید کامیاب در شرق و در تقاطع پاسداران، مسیر از سه‌راه ارتش در غرب و سه‌راه مصلا در شرق این تقاطع تردد ممنوع است.

وی اظهار کرد: میدان عاشورا از سمت غرب و در بلوار سپهبد سلیمانی از مقطع سه‌راه ورزش و از شمال از تقاطع شهید مفتح و از شرق از سه‌راه بلوار شهید سلیمانی شرق-خیابان مصلی منع تردد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه از توقف و تردد هر گونه وسیله نقلیه غیر مجاز در طول مسیر راهپیمایی و توقف خودروها تا شعاع حداقل ۵۰ متری مسیر راهپیمایی جلوگیری خواهد شد، گفت: پلیس راهور همچنین نسبت به روان‌سازی ترافیک معابر منتهی به خیابان‌های موصوف اقدام خواهد کرد که در این رابطه از شهروندان می‌خواهیم همکاری لازم را با پلیس راهور داشته باشند و از تردد در مسیرهای تعیین شده برای مراسم راهپیمایی خودداری کنند تا شاهد انضباط ترافیکی در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ باشیم.

سلیمانی های برای تجدید بیعت با انقلاب می آیند

سپاه ثارالله کرمان نیز با صدور بیانیه‌ای با دعوت مردم برای حضور در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اعلام کرد؛ امروز گام دوم انقلاب اسلامی ایران با بهره گیری از چشمه زلال معارف و اعتقادات دینی مردم فداکار ایران و با تکیه بر ریشه‌های استوار پیشینه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی آنان بارور و پرثمر گشته و مبانی اعتقادی و نگاه والای آن بر مبنای فرمایش بنیانگذار کبیر انقلاب در حال صادر شدن به تمام نقاط جهان است.

دشمنان قسم خورده ایران در این ایام همیشه دنبال فرصتی هستند تا با ایجاد حوادثی درون کشور، ما را از اهداف اصلی شهدا به ویژه سیدالشهدای مقاومت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و امام راحل دور کنند لذا همه ما باید به میدان بیاییم و مشت محکمی بر دهان تمام یاوه گویان بزنیم.

چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی را در شرایطی جشن می‌گیریم که دشمنان انقلاب اسلامی بیش از هر زمان دیگری مقهور عزم و اراده راسخ و پولادین ملت ایران در پیگیری اهداف و آرمان‌های عزت بخش و والای خود بوده و انوار الهام بخش این انقلاب مرزهای جغرافیایی را در نوردیده و بر قلب‌ها و دل‌های آزادگان و حق جویان عالم تأثیری شگرف و تحولی امید آفرین نهاده است.

در این لحظات خطیر که پس از تحولات و رخدادهای اخیر، چشم جهانیان بیش از پیش به آزمون‌های بزرگ فراروی ملت ایران به ویژه ۲۲ بهمن ماه دوخته شده است؛ همراه و هم صدا با اقشار و آحاد مردم شریف انقلابی و حماسه ساز استان کرمان پایتخت مقاومت جهان اسلام، در راهپیمایی عظیم روز شنبه حضور پیدا خواهیم کرد و بار دیگر با نمایش عظمت و شکوه انقلاب و نظام اسلامی، عزم و اراده ایران و ایرانی در امتداد خط مقاومت، ایستادگی و سازش ناپذیری برابر دشمنان و پایبندی به آرمان‌ها و ارزش‌های دینی، انقلابی و ملی تحت فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله العالی) را تجلی بخشیم.

۲۲ بهمن امسال گام‌هایمان محکم‌تر است

مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی برای حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بیانه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است؛ اگر هر سال در احترام به مقام شامخ شهدا، و میثاق با راه امام و بیعت با ولایت، حماسه‌ی حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن را رقم می‌زدیم، امسال و در چهل و چهارمین طلیعه انقلاب اسلامی، گام‌ها و مشت‌ها و حنجره هایمان، انگیزه‌ای مضاعف خواهد داشت.

از آن رو که می‌دانیم کینه توزی دشمنان انقلاب، به سرکردگی استکبار، به اوج خود رسیده، و با استیصال تمام، بر طبل جدایی ملت از آرمان‌های انقلاب می‌کوبند.

و اینگونه است که در روز پرشکوه ۲۲ بهمن، بار دیگر در شکوه مندترین حضور تاریخی خود، به صحنه خواهیم آمد تا خواب باطل دشمن را با فریادهایمان، بر هم زنیم. می آییم تا محکم‌ترین سیلی ملت به گوش کینه توز و دشمنان نظام را به نظاره بنشینیم، می آییم تا اردوگاه عناد بداند پس از آن همه فتنه و توطئه، اتحاد و انسجام ملی ما خدشه ناپذیر است و مردم مؤمن و متعهد، در مسیر حرکت به سمت تعالی و پیشرفت و حمایت از رهبری و نظام، همچون ۴۴ سال گذشته، ثابت قدم مانده‌اند.

می آییم تا مثل همیشه ثابت کنیم انقلاب اسلامی از گردنه سنگین دیگری به سلامت عبور کرده است. می آئیم تا بگوییم هر ترفند و حیله‌ای را در جاری حضور خود خواهیم شست و از بین خواهیم برد.

در این راستا، نمایندگان حوزه‌های انتخابیه استان کرمان هم گام و هم نفس با مردم ولایی استان و به پاس احترام به مقام رفیع شهدای گلگون کفن، خصوصاً فرزند شهید این دیار، حاج قاسم سلیمانی و تجدید بیعت با معظم رهبری، بار دیگر حماسه حضور را رقم خواهند زد و راز ماندگاری نهضت را در دهه پنجم انقلاب به جهانیان نشان خواهد داد.

۲۲ بهمن در تاریخ جاودانه است

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی و شورای هماهنگی تشکل‌ها و نیروهای ولایی و انقلابی استان کرمان نیز در آستانه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و به منظور حضور پر شکوه مردم در راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن ماه بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: ۲۲ بهمن ماه یادآور واقعه شگرف و جاودانه ای است که شرق و غرب را در هم شکست و رهبری امام خمینی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی را به ملت تشنه دین، دیانت و عدالت ارزانی نمود.

اتفاق باشکوهی که تحقیر خود را پایان دادیم، از حصار خودمان آزاد و جرأت و جسارت گرفتیم تا آوازه موفقیت‌هایمان را به گوش دنیا برسانیم.

از آن روزهای حماسی ۴۴ سال گذشته و تا حدود زیادی به آرمان‌های خود دست یافتیم که باید قدردان آن باشیم چراکه شکر نعمت، موجب افزونی نعمت خواهد شد.

پس همه با هم با فریادهای خود اوج بصیرت انقلابی را به نمایش خواهیم گذاشت و به دشمنان انقلاب و نظام نشان خواهیم داد این نهضت با ظهور مهدی موعود گره خورده و عناد و کینه آنان هرگز نخواهد توانست خورشید پرفروز بهمن را به محاق ببرد.

سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همواره با حضور باشکوه مردمی همراه بوده است اما امسال بهار بهمن حال و هوای دیگر و درجه اهمیت بالاتری دارد.

دشمنان کوردل نظام اسلامی همچون جغد در ویرانه‌های وجودشان نشسته و چشمان خود را به حضور مردمی ما دوخته‌اند تا از دل آن چیزی بیرون بکشند و دست به تحریف بزنند.

اقشار مختلف مردم از زن و مرد، پیر و جوان با هر نژاد و تبار صف به صف با مشت‌های آهنین و اراده پولادین به صحنه خواهند آمد تا ضمن تجدید عهد با امام، رهبر و آرمان‌های انقلاب، دشمن را مأیوس و عصبانی‌تر از همیشه کنند. عصبانیتی که دیر یا زود سم مهلکی بر جانشان خواهد شد و نابودشان خواهد کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1032234