indra
18 بهمن 1401 - 18:29

افتتاح اولین کلینیک حقوقی استان قزوین در اقبالیه

در هفتمین رو از دهه مبارک فجر، اولین مرکز معاضدت و کلینیک حقوقی استان قزوین ویژه مشاوره به افراد بی بضاعت در شهر اقبالیه افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، در مراسمی با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری قزوین، دادستان قزوین، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقع جرم دادگستری استان و مسئولان دستگاه های اجرای شهر اقبالیه، اولین مرکز معاضدت و کلینیک حقوقی استان قزوین به بهره برداری رسید.

حسین رجبی دادستان قزوین در مراسم افتتاح این مرکز که در فرهنگسرای معلم شهر اقبالیه برگزار شد، گفت: بدون شک ارتقاء دانش حقوقی و مشاوره صحیح حقوقی و قضایی به شهروندان در روند رسیدگی و کاهش ورودی پرونده به مراجع قضایی موثر خواهد بود و باید از همه ظرفیت ها در این راستا استفاده شود.

وی افزود: افراد فاقد تمکن مالی مناسب و بی بضاعت در مسائل حقوقی و قضایی و مراودات اجتماعی خود دچار مشکلاتی می شوند که گاهاً برای آنها جبران ناپذیر است و در معرض آسیب بیشتر قرار می گیرند و به همین خاطر مهمترین وظیفه این مرکز توانمندسازی اینگونه افراد در مواجهه با مسائل حقوقی است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: قطعاً در این مرکز از کارشناسان و متخصصان حوزه حقوق استفاده خواهد شد تا مراجعین با مشاوره در مسیر درست حقوقی قرار گیرند و از این حیث دچار مسائل و مشکلات مختلف نشوند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1025704