indra
18 بهمن 1401 - 19:24

پایگاه زیرزمینی «عقاب ۴۴»‌ می‌تواند معادلات جنگ را تغییر دهد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: رونمایی از پایگاه راهکنشی ارتش جمهوری اسلامی ایران که با در نظر گرفتن اصول پدافند غیرعامل طراحی و توسعه پیدا کرده یک اقدام راهبردی است که می‌تواند معادلات جنگ را تغییر دهد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور پیامی به فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران رونمایی از پایگاه راهکنشی عقاب 44 را تبریک گفت.

 

جلالی در این پیام افزود: زمانی ما در قبل از انقلاب اسلامی برای تولید یک اسلحه ژ-3 وابسته به دشمن بودیم، اما امروز ارتش با اتکا به توان داخلی در سایه خودباوری تبدیل به نماد قدرت ملی ایرانیان شده است.

وی با تاکید بر اینکه امنیت زیرساخت اصلی پیشرفت کشور است، گفت: دستاورد امروز ما در حوزه امنیت نشات گرفته از گفتمان انقلاب اسلامی و کلام امامین انقلاب اسلامی است که به نیرو‌های مسلح آموخت ما میتوانیم اراده خود را به دشمن تحمیل کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه دشمن امروز ما همان دشمن قدیمی است و هر زمان که احساس کند می‌تواند از حوزه نظامی به ما لطمه بزند حتماً این اقدام را خواهد کرد، گفت: مجموعه اقدامات نیرو‌های مسلح چه در حوزه تولید تسلیحات بومی پیشرفته و چه در حوزه طراحی زیرساخت‌های آفند و پدافند سبب شده تا مفهوم بازدارندگی نظامی در کشور به حد قابل قبول برسد.

وی با تاکید بر اینکه نیرو‌های مسلح هیچگاه تهدید دشمن را دست کم نخواهند گرفت، افزود: رونمایی از پایگاه راهکنشی ارتش جمهوری اسلامی ایران که با در نظر گرفتن اصول پدافند غیرعامل طراحی و توسعه پیدا کرده یک اقدام راهبردی است که می‌تواند معادلات جنگ را تغییر دهد.

جلالی با تاکید بر اینکه دشمن از این پس می‌بایست در محاسبات نظامی خود بازاندیشی کند، تاکید کرد: قدرت‌های استکباری مانند امریکا دیگر نمی‌توانند با اتکا به توان فناورانه خود معادلات منطقه جنوب غرب آسیا را مبتنی بر خواست خود رقم بزنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025858